Historische rondleidingen door Beetsterzwaag 2010.
Wilt u iets organiseren voor een grote groep?
De werkgroep Historische Rondleidingen geeft het hele jaar door rondleidingen. U kunt een rondleiding aanvragen op de dag en de tijd die u wenst.
De standaard wandeling duurt ruim anderhalf uur. Ook is het mogelijk een rondleiding op maat aan te vragen of een alternatieve route ( net buiten het dorp).
Wilt u met een kleine groep een rondleiding?
Wij leiden u ook graag rond als u met weinig mensen komt of zelfs alleen.
Wilt u zonder afspraak een rondleiding?
We bieden u ook rondleidingen aan die u niet van te voren hoeft aan te vragen. Deze rondleidingen worden gegeven elke woensdagochtend in de maanden juni, juli en augustus van 10.00 - 12.15 uur. Halverwege deze rondleiding is er een koffiepauze in restaurette 't Snackbearske.
De start is bij (voormalig) restaurant "De Freule" (vroeger Nieuw-Boschlust), Beetsterweg 1. Dit pand vindt u op het westeinde van de Hoofdstraat.
De kosten zijn (onder voorbehoud) € 6,00 p/p incl. koffie met iets lekkers.
Waar vraagt u de rondleiding aan?
Voor het aanvragen van een rondleiding neemt u contact op met Sijanda Jelsma, bij voorkeur telefonisch op tel.0512-383963 of via e-mail op rondleidingbeetsterzwaag@hotmail.com
We vragen u dit tijdig te doen, tenminste twee tot drie weken van te voren, om eventuele teleurstelling te voorkomen.
Wat gaat u zien en horen?
De gidsen vertellen u de geschiedenis van de vele mooie panden in en nabij de Hoofdstraat en het wel en wee van hun vroegere bewoners.
Voor de aan te vragen rondleidingen geldt:
- De duur van de wandeling is ruim anderhalf uur.
- Op verzoek is een kortere of een alternatieve route (net buiten het dorp) mogelijk.
- Een combinatie van een historische rondleiding met een bezoek aan de Tropische Kas is mogelijk in de maanden mei tot en met september.
- De groepsgrootte is max. 12 personen per gids
- De kosten per gids zijn € 20,00
- U ontvangt een schriftelijke bevestiging.
- Contactpersoon is mevr. S.Jelsma ( tel.0512-383963 )
Voor de wo.ochtend wandeling geldt:
- alleen in de maanden juni, juli en augustus
- aanvraag vooraf niet nodig
- startpunt is voormalig restaurant De Freule op het westeinde van de Hoofdstraat
- start 10.00 - einde 12.15 uur
- onderweg koffiepauze
- kosten per persoon ( onder voorbehoud) €6,00 incl. koffie en iets lekkers
In de zomermaanden kunt u voor informatie over Beetsterzwaag ook terecht bij het toeristisch informatie punt (TIP) in de tuin achter het gemeentehuis, Hoofdstraat 80. Geopend vrijdags en zaterdags van 10.00-15.00 uur. Tel. 06-30705616